مركز تحقيقات جراحی های کم تهاجمی(لاپاراسكوپی) دانشگاه علوم پزشكی شيراز در سال 1388 در بیمارستان نمازی، با حضور اعضا فعال مرکز تشکیل شد و در زمينه  های مختلف جراحی شروع به فعالیت کرد و اکنون در بیمارستان مادر و کودک به فعالیت خود ادامه می دهد.

Feature Slides

چهارمین کنگره بین المللی جراحی کم تهاجمی ایران برگزار شد.1394-2-20

در این کنگره آخرین نتایج یافته های پزشکی در حوزه لاپاراسکوپی توسط 30 نفر از اساتید برجسته ایرانی از سراسر دانشگاه های کشور به شرکت کنندگان این حوزه ارایه گرديد.
همچنین دراین کنگره 30 سخنران اصلی از کشورهای آمریکا ،انگلیس ،آلمان ، سوئیس ،سوئد، فرانسه ، ايتاليا ،كانادا ،نروژ، بلژيك ،امارات و ترکیه حضور داشتند.

همزمان با برگزاری این کنگره نشستی از سوی انجمن جراحان لاپاراسکوپی اروپا برگزار گرديد و دراین نشست درباره جراحی های کم تهاجمی تبادل اطلاعات و دانش، میان محققان ایرانی و خارجی صورت گرفت.

جراحی های کم تهاجمی به صورت زنده در حوزه زنان ، چاقی ،جراحی روده بزرگ ، جراحی کودکان ،جراحی اورولوژی و جراحی مغز اعصاب انجام می شود.

دوشنبه 31 فروردين ماه کارگاه های آموزشی در رشته های زنان ، چاقی ، جراحی کودکان، جراحی اورولوژی و... برگزار گرديد در اين كارگاهها حوزه هاي مختلف جراحی هاي کم تهاجمی به مخاطبان این رشته ارایه گرديد.

 

  اخبار و اطلاعیه ها

دومين سمينار بين المللی مانومتری و اندوسونوگرافی
1394-10-7
دومين سمينار بين المللی مانومتری و اندوسونوگرافی در تاريخ 3 و 4 ديماه توسط مركز تحقيقات لاپاراسكوپی با حضور اساتيد داخلی و خارجی در مجتمع آموزشی و تفريحی ولايت و بيمارستان مادر و كودك برگزار گرديد.
مركز تحقيقات لاپاراسكوپی عمل جراحی قلب جنین را برای دومین بار در سطح کشورهای منطقه، با موفقیت به انجام رساند.
1394-10-6
عمل جراحی جنين، در تاريخ چهارم دی، در بیمارستان مادر و کودک غدیر شیراز بر روی یک جنین که دارای مشکل قلبی تشخیص داده شده بود، انجام شد.
چهارمین کنگره بین المللی جراحی کم تهاجمی ایران برگزار شد.
1394-2-20
چهارمین کنگره بین المللی جراحی کم تهاجمی ایران با حضور بيش از 140 محقق ایرانی و خارجی در روزهای 31 فروردین تا 4 اردیبهشت سال 94 در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.
چهارمين كنگره بين المللی جراحی های كم تهاجمی
1393-11-21
مهلت ارسال مقاله به چهارمين كنگره بين المللی جراحی های كم تهاجمی ايران
برگزاری چهارمين مدرسه تابستانی علوم بين رشته ای
1393-7-22
برگزاری چهارمين مدرسه تابستانی علوم بين رشته ای با همكاری دانشگاه شيراز، دانشگاه علوم پزشكی و دانشگاه صنعتی شيراز.
برگزاری سومين كارگاه روش های نوين در جراحی های شكاف لب و كام
1393-7-20
سومين كارگاه روش های نوين در جراحی های شكاف لب و كام با حضور دكتر برايان سامرلد از كشور انگلستان.
انجام عمل اندومتريوز حالب كليه از طريق لاپاراسكوپی برای اولين بار در كشور
1393-7-20
انجام عمل موفقيت آميز آقای دكتر سعيد البرزی عضو هئیت علمی مركز تحقیقات لاپاراسكوپی.